עתידו של עולם הדפוס

אם היה נדמה לנו שעולם האינטרנט יעלים את עולם הדפוס, אז באה המציאות והזכירה לנו שהעולם האמיתי הוא לא רק פייסבוק או טוויטר, ובעולם האמיתי אנחנו עדיין צריכים את תעשיית הדפוס. אם נסתכל סביבנו, נראה שלאורך כל היממה אנחנו מוקפים מוצרי דפוס. לרוב אנחנו כל כך רגילים לנוכחות שלהם במרחב, שרק אם ייעלמו, נבין באיזה עולם צבעוני ועשיר אנחנו חיים. 

כמו תחומים רבים אחרים, גם תעשיית הדפוס מתקדמת עם קצב השינוי, ומתאימה עצמה למאה ה-21. מכונות הדפוס הולכות ומשתכללות, תהליכי העבודה מתייעלים ומוטמעות בה אף מגמות ירוקות, כמצופה מתעשייה העושה שימוש נרחב בנייר.

פעם, לפני הרבה - הרבה שנים

ניתן להבין את השינויים ואת החידושים בעולם הדפוס דרך התהליך שעבר דפוס עמנואל, מבתי הדפוס הוותיקים והגדולים בישראל, בראשו עומד עמנואל ענו, שנחשב לסמכות המקצועית ולפורץ דרך בתחום הדפוס בישראל.

דפוס עמנואל נוסד בשנת 1971 בתל אביב, בעידן של דפוס בצבע אחד באמצעות אותיות עופרת. מאז ועד היום, הלך המפעל והתקדם עד לפסגת הדפוס כיום, צויד בטכנולוגיה ובמכונות מהשורה הראשונה, הוקמו בו מחלקות קדם דפוס, דפוס דיגיטלי, דפוס אופסט, ומתנהל בו כל תהליך הפקת הדפוס, מתחילתו ועד סופו, כולל כל שירותי הגמר, חיתוך, הדבקה, אריזה וכריכיה.

זהו הביטוי לכך, שתעשיית הדפוס נמצאת בעיצומו של שינוי תפיסתי-  מתעשיית מוצרים היא הופכת לתעשיית שירותים, תוך שימת דגש על מתן מענה כולל ללקוח, כאשר כל התהליכים מתייעלים ומתבצעים תחת קורת גג אחת, כפי שקורה בדפוס עמנואל.

זה עומד בתקן?

ככלל, ניתן לראות תהליך מתמיד של התייעלות שחל בתחום הדפוס, גם בהיבטים הלוגיסטיים שלו. שינויים בצריכת הנייר הלבן הביאו לסגירת קווי ייצור ולמכירת מפעלי חדרה, מה שמחייב את בתי הדפוס ברחבי העולם, כמו גם בישראל, להתמקד בייעול ובשיפור תהליכים. כראיה לכך, אנו רואים את כניסתו של תקן ניהול האיכות 9001 ISO לתחום הדפוס, אותו קיבל גם דפוס עמנואל לאחרונה, שמשמעותו בקרה קפדנית יותר על צורת העבודה, איכות התוצרים הסופיים ושביעות רצון הלקוח.

שביעות רצון הלקוח אפשרית לא רק בגלל איכות השירות וייעול התהליכים, אלא גם, ואולי בעיקר, בגלל האיכות הגבוהה של ההדפסה, המתאפשרת היום בזכות מכשור מתקדם ומכונות משוכללות. האיכות שמאפשר הדפוס הדיגיטלי מגבירה את העבודה בשיטה הזאת. ניתן לספק היום ללקוחות מוצרים בגימור מדויק, חד ואיכותי ובתהליך קצר בהרבה ממה שנהוג בOFFSET. בתחום הדיגיטלי, ניתן לראות מכונות ברמת באיכות הדפסה HP כגון מכונת הדפוס הדיגיטליINDIGO . עם זאת, דפוס האופסט לא נשאר חייב, וניתן לראות היום מכונות כגון זו של HEILDLBERG, המאפשרת הדפסה של עד 8 צבעים בריצה אחת. בית הדפוס עמנואל, בהיותו מבתי הדפוס הגדולים בישראל, מציע את שתי שיטות ההדפסה, והוא מצויד במכונות המתקדמות בעולם. ההצטיידות במכונות חדשות באולם של דפוס עמנואל תכופה יחסית, ומביאה את המכונות הטובות בעולם לעבודה בישראל.

תארזו לי את זה לקחת, בבקשה

המיכשור המתקדם מאפשר היום גם הדפסה על כל סוגי הנייר והקרטון, כולל אריזות.  ככלל, שוק האריזות כולו נמצא היום בצמיחה, כאשר יותר ויותר מוצרים פיזיים זקוקים היום לאריזה. לא עוד אריזות קרטון חומות, אלא אריזות מעוצבות, שהן חלק מהמיתוג ומהשפה השיווקית של כל העסקים היום, גדולים כקטנים. התמקצעות בתחום עיצוב האריזות מחייבת סטנדרט ביצוע גבוה יותר, היום יצרן לא מוכן להתפשר על מראה האריזה כשמובן לו שיש לכך השפעה על המכירות שלו.

הירוק היום ירוק מאד

לא רק שהאריזות כיום הן מעוצבות, מושקעות ובטיחותיות, אלא שהן גם ידידותיות יותר לסביבה, מתוך הבנה שאריזות נחשבות לאחד ה"בזבוזים" הגדולים של נייר. ככלל,  כיום מרבית השירותים עברו או נערכים למעבר אל עבודה תומכת סביבה, הן בייצור והן בתפוקה. המגמה הירוקה משאירה חותם גם על הדפוס. השאיפה להשתמש ככל האפשר בנייר ממוחזר וההשפעה על זמינות ספקי נייר לבן מחייבת שינוי ושיפור נהלי עבודה בבתי הדפוס, הן מבחינת שימוש בנייר ירוק, מכונות תומכות סביבה, תקנים ידידותיים לסביבה ועוד. דפוס עמנואל, גם הוא, תומך בדפוס הירוק בעזרת צריכת נייר ממוחזר ואפילו כל הבניין ממנו עובד בית הדפוס הוא ירוק ונתמך בייצור חשמל מקומי.

מבלי להתפשר על איכות השירות

לא רק שעולם הדפוס הופך ליעיל ואיכותי יותר, אלא הוא גם זמין ונוח היום הרבה יותר, בהתאם לנדרש בעולם הטכנולוגיה המתקדמת. בעבר לקוחות נדרשו להגיע לבית הדפוס כדי לספק את החומר להדפסה ולבצע הזמנת עבודה. בעולם המודרני של היום הזמינות און ליין של בתי דפוס היא צינור החמצן שלהם, הזמנות ותקשורת עם הלקוחות נעשית ברובה באמצעות הרשת, ועבודות דפוס רבות היום מוזמנות באופן מקוון דרך אתר האינטרנט של בית הדפוס, בו ניתן גם לבצע ולתכנן את עבודות הגרפיקה, מבלי לצאת מהבית כלל.

אם בכל זאת תזדקקו לעזרה או בליווי בתהליך העיצוב ובעבודה, או שתבקשו להגיע לבית הדפוס, תיתקלו שם באוזן קשבת ובחיוך חם.

כיאה לעסק משפחתי בעל 100 שנות ניסיון ברצף, מאז המצאת מכונת הדפוס הראשונה, גם היחס הניתן ללקוחות דפוס עמנואל הוא יחס משפחתי, אדיב ומקצועי, תוך ליווי הלקוח ומתן ייעוץ מקצועי לגבי הפקת הדפוס שלהם. 

גם לתחום הדפוס יש תערוכה משלו

תעשיית הדפוס מתעדכנת בכל החידושים המוצעים בשוק. תערוכת DRUPA שתערך במאי-יוני 2016 בגרמניה כמידי 4 שנים, תציג שוב את הטרנדים בעולם הדפוס ותניע את תעשיית הדפוס בישראל להתקדמות ולמצויינות.

רוצים לדעת יותר?
לבקשה / שאלה לחצ/י כאן
כותרת
תוכן
סגירה
סל קניות
סל הקניות ריק